AS portál Morava
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Fórum o Airsoftu a Military
 
PříjemHledatLatest imagesRegistracePřihlášení

 

 Hry v zimě

Goto down 
+2
Libor Veselý
MaximusDecimus
6 posters
AutorZpráva
MaximusDecimus
Generálporučík (Moderátor)
Generálporučík (Moderátor)
MaximusDecimus



Hry v zimě Empty
PříspěvekPředmět: Hry v zimě   Hry v zimě EmptyJanuary 12th 2009, 20:21

Myslíte že se v takové zimě dá hrát s elektrikama?Kolik myslíte že na akci Charkov III. přijde "elektrikářů" a kolik manuálistů?
Návrat nahoru Goto down
Libor Veselý
Armádní Generál (Admin)
Armádní Generál (Admin)
Libor Veselý



Hry v zimě Empty
PříspěvekPředmět: Já nehraju   Hry v zimě EmptyJanuary 13th 2009, 20:39

No já v zimě nechodím hrát, mám JG AK-47 Beta a je upgradovaná na M120. V zimě se rychleji opotřebovávají součástky a je větší pravděpodobnost že tam něco praskne...... píst atd. Takže já si radši počkám na jaro. Manuálku jsem někde ztratil cyclops no smůla no Smile Jinak ale jsou akce od MERCENARIES perfektně organizované a rád se jich účastním.
Návrat nahoru Goto down
dvorom!l
Vojín
Vojín
dvorom!l



Hry v zimě Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hry v zimě   Hry v zimě EmptyJanuary 13th 2009, 20:47

Libor Veselý napsal:
No já v zimě nechodím hrát, mám JG AK-47 Beta a je upgradovaná na M120. V zimě se rychleji opotřebovávají součástky a je větší pravděpodobnost že tam něco praskne...... píst atd. Takže já si radši počkám na jaro. Manuálku jsem někde ztratil cyclops no smůla no Smile Jinak ale jsou akce od MERCENARIES perfektně organizované a rád se jich účastním.

Nemyslím,že se opotřebovává píst,ale pokud máš silikonovou gumičku,tak,kam dáváš zásobník tak ta by ti mohla prasknout.Ale hlavně neprospívá mráz baterce,která mrazem ztrácí kapacitu.(Opět je to jen můj názor.)
Návrat nahoru Goto down
MaximusDecimus
Generálporučík (Moderátor)
Generálporučík (Moderátor)
MaximusDecimus



Hry v zimě Empty
PříspěvekPředmět: Elektriky v zimě   Hry v zimě EmptyJanuary 13th 2009, 21:14

No baterka jasná věc,té zima nepřidá.Co se týká mechu,tak jde o jeho zkřehnutí mrazem a možnému prasknutí.Myslím ale že do takových -3°C santa by trojka mech (možná i mech.2) měl vydržet.Pokud se nejedná o silný upgrade dejme tomu od 120 víš.Samozřejmě v zimě nejde kropit stovky kulí rychle po sobě protože to už by studený mech asi nedal ani na pružce 100.Sečteno podtrženo hrát se s tím dá ale za určitých podmínek a jemnějšího zacházení.

Šlo mi spíš o to,že na akci MERC jedu prvně a ještě v zimě tak nevim kolik lidí tam s tou el. pude a jestli tam budou i manuálisti.
Návrat nahoru Goto down
Libor Veselý
Armádní Generál (Admin)
Armádní Generál (Admin)
Libor Veselý



Hry v zimě Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hry v zimě   Hry v zimě EmptyJanuary 13th 2009, 21:20

MaximusDecimus napsal:
No baterka jasná věc,té zima nepřidá.Co se týká mechu,tak jde o jeho zkřehnutí mrazem a možnému prasknutí.Myslím ale že do takových -3°C santa by trojka mech (možná i mech.2) měl vydržet.Pokud se nejedná o silný upgrade dejme tomu od 120 víš.Samozřejmě v zimě nejde kropit stovky kulí rychle po sobě protože to už by studený mech asi nedal ani na pružce 100.Sečteno podtrženo hrát se s tím dá ale za určitých podmínek a jemnějšího zacházení.

Šlo mi spíš o to,že na akci MERC jedu prvně a ještě v zimě tak nevim kolik lidí tam s tou el. pude a jestli tam budou i manuálisti.
Podle mě tam bude lidí dost i s elektrikama podle mě tam bude víc jak 50 lidí takže pohoda. Jestli jedeš poprve tak se ti to bude líbit organizace dobrá jen mě štvou nepřiznavači, ale s tím se dá dělat málo.
Návrat nahoru Goto down
mONEz
Desátník
Desátník
mONEz



Hry v zimě Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hry v zimě   Hry v zimě EmptyJanuary 13th 2009, 21:27

myslim že AEG v zimě docela trpí.hlavně baterka..a těsnění nebo vodící kroužky v mechu a hlavně hopup můžou při velké kose ztyřet a hodně zkrátit svou životnost..
study
mě v zimě ještě nezklamala moje manualni sniperka.. a do sekundární p.226 teď láduju winter plyn od CYBG určený pro teploty okolo 4°C akorát při teplotě pod 0°C už ztrácí své vlastnosti (a zvyšuje se spotřeba na blowbackový pohyb závěru)a těsnění na expanznim válci tvrdne což taky neni moc dobré.. obecně se dá řict že v zimě neni moc dobré hrát AS,ale najde se spousta bláznů (včetně mě) kteří to riziko podstoupí

airsoft don´t stop cheers
Návrat nahoru Goto down
dvorom!l
Vojín
Vojín
dvorom!l



Hry v zimě Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hry v zimě   Hry v zimě EmptyJanuary 13th 2009, 21:29

Pokud máš silnější zbraň,sejmeš někoho a on neuzná,vyšli na něj dalších 20 kuliček i po té co už uzná po něm párkrát vystřel.Je to sice plýtvání kulima,ale alespoň si to bude pamatovat.Takhle mi to udělal jeden borec před rokem.Stál jsem za stromem a pořád se mě nemohl trefit,Když se trefil a já hned uznal(páč mě to bolelo) i přes to do mě párkrát ještě vystřeli,protože si myslel že jsem neuznal.
Návrat nahoru Goto down
MaximusDecimus
Generálporučík (Moderátor)
Generálporučík (Moderátor)
MaximusDecimus



Hry v zimě Empty
PříspěvekPředmět: Nepřiznávači a jiné potvory   Hry v zimě EmptyJanuary 13th 2009, 21:51

Nepřiznávání na as hrách není novinkou a jistě se tak bude dít i dál.Nevím co to dotyčným dává ale jsou jedinci kteří nepřiznají ani zásahy do hlavy -a to je už silný kafe. Mad

No a s tím hraním v zimě je tak jak píše mONEz jsou blázni co to i v zimě dají. affraid
Návrat nahoru Goto down
Edems
Vojín
Vojín
Edems



Hry v zimě Empty
PříspěvekPředmět: Nepřiznávání   Hry v zimě EmptyJanuary 22nd 2009, 15:51

Jasně, nepřiznávání není novinkou, ale zase na druhou stranu je pravda, že se na všech akcích nevyskytuje.
A s problémem, jak to řešit... V okamžiku, kdy nějaký parchant nepřizná, tak se zvednu, obléknu reflexku, chytnu ho za límec a dotáhnu k pořadateli. Zjistím si jeho přezdívku, název jeho týmu a ti si příště neškrtnou. Když jsem začal dělat kampaň, trvalo prakticky jenom půl roku, než se vytřídili lidi od takových sráčů ve férové lidi. Teď už vím, že u nás na bojovkách nepotkáš takové individuum a nikdo si nestěžoval.
A je to přesně proto, že máme vůli s mrdkama zatočit a nestavíme počet lidí nad kvalitu akce, děláme to jen pro zvané a ozkoušené lidi a proto to funguje. Problém s nepřiznáváním bude vždycky u free akcí, kde je účast podmíněna pouze registrací. Dá se dobře podchytit, pokud jsou hráči "očíslováni", a tudíž je možno si ověřit totožnost takového grázlíka. Zbytek pak udělá strach takových lidí, že jejich tým bude označený za nepřiznavače a tudíž je už nikam nevezmou. Ale stejně je to hon na čarodějnice, umožňuje to komukoliv bezostyšně nařknout kohokoliv jiného a kolikrát jsem byl svědkem, že se tím lidi jenom vymlouvají z toho, že neumí střílet a toho druhého prostě netrefili, i když si mysleli, že nemohli minout. V okamžiku, kdy ale vidíte zřetelně, jak ten druhý dostane ránu do palice, poškrábe se a hraje dál, je na místě vykašlat se na jeden život, vstát a jít se na něj podívat. Takto by se to mělo podle mě řešit. Je potřeba dát jasně vědět, že takové věci se nebudou tolerovat a pokud na akci např. Mercenaries takového člověka najdete, věřím, že Jaryn a spol. budou velice vděční, když jim ho přitáhnete za límec.
Např. v listopadu v Želechovicích po boji jeden týpek vylhal do očí všem celou situaci, kterou jsem na vlastní oči viděl - a nebyl jsem sám. Vůbec ho nezajímalo, že víme, jaká je pravda. To už je vrchol všeho a to si myslím, že by tento tým zasloužil, abyste všichni znali jeho jméno. Ale protože je to jen domněnka, tak vám to neřeknu :-)
A stejnětak: ve Zlíně jsem potkal člověka, který nepřizná zásah do helmy na 5m. To na něj střílím celé dávky, mu to do toho bubnuje a on je klidný v domnění, že jeho německá turbosuperhelma by ho uchránila proti zásahu z Kalašnikova namísto toho, aby přiznal zásah a já mu nemusel na tu vzdálenost dát bolestivý zásah někde do xichtu. Jestli si to bude číst, tak se třeba taky vyjádří. Nebo si třeba ještě někdo zdejší myslí, že helma nebo třeba kevlarové pláty by vás uchránily proti zásahu z AK?

Na závěr: Nepřiznavači existují, protože jim nikdo nejde po krku, každý z vás nakonec mávne rukou a řekne "to je normální."
Návrat nahoru Goto down
Libor Veselý
Armádní Generál (Admin)
Armádní Generál (Admin)
Libor Veselý



Hry v zimě Empty
PříspěvekPředmět: Souhlas   Hry v zimě EmptyJanuary 22nd 2009, 22:29

Edems napsal:
Jasně, nepřiznávání není novinkou, ale zase na druhou stranu je pravda, že se na všech akcích nevyskytuje.
A s problémem, jak to řešit... V okamžiku, kdy nějaký parchant nepřizná, tak se zvednu, obléknu reflexku, chytnu ho za límec a dotáhnu k pořadateli. Zjistím si jeho přezdívku, název jeho týmu a ti si příště neškrtnou. Když jsem začal dělat kampaň, trvalo prakticky jenom půl roku, než se vytřídili lidi od takových sráčů ve férové lidi. Teď už vím, že u nás na bojovkách nepotkáš takové individuum a nikdo si nestěžoval.
A je to přesně proto, že máme vůli s mrdkama zatočit a nestavíme počet lidí nad kvalitu akce, děláme to jen pro zvané a ozkoušené lidi a proto to funguje. Problém s nepřiznáváním bude vždycky u free akcí, kde je účast podmíněna pouze registrací. Dá se dobře podchytit, pokud jsou hráči "očíslováni", a tudíž je možno si ověřit totožnost takového grázlíka. Zbytek pak udělá strach takových lidí, že jejich tým bude označený za nepřiznavače a tudíž je už nikam nevezmou. Ale stejně je to hon na čarodějnice, umožňuje to komukoliv bezostyšně nařknout kohokoliv jiného a kolikrát jsem byl svědkem, že se tím lidi jenom vymlouvají z toho, že neumí střílet a toho druhého prostě netrefili, i když si mysleli, že nemohli minout. V okamžiku, kdy ale vidíte zřetelně, jak ten druhý dostane ránu do palice, poškrábe se a hraje dál, je na místě vykašlat se na jeden život, vstát a jít se na něj podívat. Takto by se to mělo podle mě řešit. Je potřeba dát jasně vědět, že takové věci se nebudou tolerovat a pokud na akci např. Mercenaries takového člověka najdete, věřím, že Jaryn a spol. budou velice vděční, když jim ho přitáhnete za límec.
Např. v listopadu v Želechovicích po boji jeden týpek vylhal do očí všem celou situaci, kterou jsem na vlastní oči viděl - a nebyl jsem sám. Vůbec ho nezajímalo, že víme, jaká je pravda. To už je vrchol všeho a to si myslím, že by tento tým zasloužil, abyste všichni znali jeho jméno. Ale protože je to jen domněnka, tak vám to neřeknu :-)
A stejnětak: ve Zlíně jsem potkal člověka, který nepřizná zásah do helmy na 5m. To na něj střílím celé dávky, mu to do toho bubnuje a on je klidný v domnění, že jeho německá turbosuperhelma by ho uchránila proti zásahu z Kalašnikova namísto toho, aby přiznal zásah a já mu nemusel na tu vzdálenost dát bolestivý zásah někde do xichtu. Jestli si to bude číst, tak se třeba taky vyjádří. Nebo si třeba ještě někdo zdejší myslí, že helma nebo třeba kevlarové pláty by vás uchránily proti zásahu z AK?

Na závěr: Nepřiznavači existují, protože jim nikdo nejde po krku, každý z vás nakonec mávne rukou a řekne "to je normální."
Plně s tebou souhlasím, je nutno proti nim zasáhnout ale mnohdy to není jednoduché snad se časem vymítí ze všech akcí...
Návrat nahoru Goto down
Edems
Vojín
Vojín
Edems



Hry v zimě Empty
PříspěvekPředmět: Nepřiznávání   Hry v zimě EmptyJanuary 27th 2009, 16:32

Hehe no to nevím, jestli se někdy vymýtí, naštěstí akcí a týmů je už tolik, že do celkem velké míry si každý může vybírat kam, s kým a proti komu pojede hrát. Nejlepší zkušenost mám z toho, kdy hrají proti sobě dva týmy, které se dobře znají - tam si nikdo nedovolí z úcty k tomu kámošovi na druhé straně něco nepřiznat. Oproti tomu někde na free bojovce se mi stalo tolikrát to, že jedna strana prostě neuměla prohrávat - ať už to bylo špatně nastaveným scénářem nebo podceněním soupeře, klasickým případem jsou některé napodobující jednotky, které staví reenacting nad airsoft (nechytejte mě za slovo prosím). Tím, že mají pořízenu origo výstroj za 50k si myslí, že je nějaký "blb" v nějakých pseudomaskáčích s manuálkou nemůže trefit. A je hromada takových, kteří si v těch drahých hadrech odmítají lehnout, a pak se diví. Schválně zkuste někoho na free akci přimět, aby se plížil. Každý, kdo se pohybuje zásadně ve stoje, v obraně čeká v kleku z půlky za stromem tak, že mu jde vidět palice na 50m nebo si chytře pořídí ACU maskáče za deset tisíc a přes ně hodí černou vestu, tak je naprosto nekonkurenceschopný a moc si nezamachruje. Takovíto potom nepřiznávají, protože prostě nedokážou přiznat, že boj není o tom, jak drahou mám výstroj a výzbroj a i ten, kdo napodobuje - co já vím - SOG, SEALS, Rangers nebo cokoliv jiného, není sám o sobě lepší než ten, který si jde prostě "zahrát airsoft" v tom původním smyslu slova - přátelsky si zahrát fair play hru. Vezme manuálku, přes sebe hodí kongo, brusičské brýle a jde se na to.
Naštěstí je spousta týmů, které si dokáží hru užívat, mají vtip už ve svém názvu a to, že někdo armádu spíš cíleně paroduje, nijak nesnižuje jeho schopnosti, ba spíš naopak vypovídá něco o tom, že se chce hrou bavit a ne si dokazovat, že když je Ranger, tak dá každému na prdel. Někteří lidé mají ty pušky a uniformy asi opravdu jenom na okrasu, airsoft mají jako doplněk k reenactingu a samozřejmě čas od času si po všem tom vzájemném plácání po ramenou, focení a pózování potřebují dokázat, že opravdu jsou nejlepší. Takový ti vleze do boje ve stoje, dělá rámus, nechává odpadky, rozestupy drží asi tak 1-2m, takže první dávka tři takové sejme. A přiznat zásah dřív, než si sám vystřelí, je kolikrát pro lidi evidentně dost obtížné.
Nemám nic proti reenactingu, abyste věděli, a zdaleka tím nemyslím obecně KVH a napodobující jednotky, ale tohoto jevu jsem si všiml už opravdu mockrát - že ten, kdo má nejlepší výstroj, bývá často největší nuzák, pokud jde o fair play. Znám taky jednotky, které dělají reenacting a jsou perfektně férové.
Doufám, že jsem nikoho neurazil, je to jen názor. Klidně se vyjádřete Basketball
Návrat nahoru Goto down
MaximusDecimus
Generálporučík (Moderátor)
Generálporučík (Moderátor)
MaximusDecimus



Hry v zimě Empty
PříspěvekPředmět: Nepřiznávání   Hry v zimě EmptyJanuary 28th 2009, 13:31

Svatá pravda v tom,že když hrají proti sobě jen dva týmy co se znají,tak na nepřiznávače nenarazíte.Jo může se stát že zásah z nějakého důvodu necítíte(vesta,volná část oděvu...),ale v takovém případě většinou stačí dotyčného slovně upozornit a on z boje odejde kvůli zachování přátelského ducha.S největším nepřiznávačem jsme se setkali na akci v Jalovisku(militarygames).Přijeli Rusové v Jaguáru všichni v digitálech a výbavou jak malá armáda.Když jednoho kámoš trefil tak se borec otočil a zasypal nás kulometem No .Další ukázka airsoftu po rusku byla když jsme bránili vlajku v pěti lidech.Jeden z nich přišel k vlajce a pět lidí na něj z pár metrů zpustilo palbu,dotyčný se kroutil pod zásahy kuliček ale vzal vlajku a odběhl Mad .To už všechny vytočilo natolik že jsme upozornili pořadatele ale ten řekl že je to dané v tu chvíli adrenalinem a dotyčný nemusel zásah cítit.Nato se většina sbalila a jela domů protože taková hra je o ničem.Tím se jen potvrzuje že výbava sama o sobě není nic když je navěšená na někom kdo si myslí že když do toho tolik vrazil je automaticky neporazitelný.

V takovém případě kdy si na jednotlivého hráče stěžuje spousta lidí a pořadatel nemá snahu to řešit nenaděláš nic.Pořadatel nám dokonce osobně navrhl,že když někdo zaryle nepřiznává máme ho kropit přes ksicht Exclamation To by asi v tu cvíli nevyřešilo nic a nejspíš by došlo k fyzickému napadání.Tím chci jen říct,že i pořadatel má vliv na morálku hráčů!
Návrat nahoru Goto down
Edems
Vojín
Vojín
Edems



Hry v zimě Empty
PříspěvekPředmět: JJ   Hry v zimě EmptyJanuary 28th 2009, 15:08

No to každopádně!
Stejně je to nakonec vždycky o pořadateli: jaké lidi na akci pustí, jak bude řešit problémy, jak se vůbec nastaví pravidla... A pokud je pořadatel takhle s některým takovým týmem spřízněný, nebo prostě jenom slaboch je minimálně zdrbat, tak to dělá asi dost špatně a příště mu asi moc lidí nedojede. To MilitaryGames je ostatně vcelku zajímavá organizace, co? To je tak, když tu akci pořádá někdo, kdo o airsoftu vlastně nic moc neví. Jediné, co slyší, že zásah není zdaleka vždy cítěný a potažmo přiznaný, a je rád, že mu tam lidi přijeli utratit prachy. A byl by nejradši, kdyby přijeli zase, ale sám vidíš: na takovou akci se může příště každý férový sofťák vysrat, raději si posbírá své lidi a dá si 3v3 než by dával prachy za dopravu, vstupné, kila munice na nepřiznavače a pak se ještě stresoval, když se ti někdo pak takhle vysměje. To, co píšeš, by mě už asi fakt vzteklo. Osobně jsem letos odjel z tohoto důvodu jenom jednou, a to byly ty zmíněné Želechovice. Pořadatel to řešil stejně, jak píšeš: "Přece se nebudeme hádat." lol! Co mu na to můžeš říct, když nakonec prohlásí: "Jo mělo to chyby, ale podruhé nebo potřetí to bude lepší..." A to byl vstup 120,- za nic, banda nepřiznavačů a slíbený guláš v ceně, který na místě ovšem stál 40,-. Někdo si prostě chce jen vydělat a na lidi vlastně vcelku kašle... Jsem zvědavý, jestli tam někdo příště pojede, protože naštěstí funguje internet, abychom se před takovými akcemi navzájem varovali. Na takových akcích budou nepřiznavači vždycky vzkvétat, proto je potřeba si vybírat akce, kam se hodí jezdit před těma, které člověku akorát skrz ten stres zkracují život...
Návrat nahoru Goto down
MaximusDecimus
Generálporučík (Moderátor)
Generálporučík (Moderátor)
MaximusDecimus



Hry v zimě Empty
PříspěvekPředmět: Další stupeň?   Hry v zimě EmptyJanuary 28th 2009, 18:58

Nevím jestli jste to už slyšeli,ale chystá se první ofic hra s pistolemi na CO2 a diabolkami Exclamation
Jako první s tím chtějí přijít Militarygames.Pistole na co2 mají ústovku kolem 130m/s ale kinetická energie olověné diabolky je o mnoho výš než u plastové BB kuličky.Myslím že jak se s tímhle začne tak o zranění nebude nouze.Jestli to spíš není jen obchodní tah jak takovéto zbraně masivněji prodat.Co přijde dál...dlouhé zbraně na CO2 S broky a ústovkou 300m/s?

Jaký je váš názor?
Návrat nahoru Goto down
Edems
Vojín
Vojín
Edems



Hry v zimě Empty
PříspěvekPředmět: Ow   Hry v zimě EmptyJanuary 29th 2009, 13:36

Podle mě je to kec, představ si klasickou plastovou kuličku, co ti udělá, když ti narazí při rychlosti 130m/s na obličej... A teď si to představ s diabolkou... Podle mě je to hrozná kravina. Ať si lidi pořádají své komerční akce, jak chtějí, já bych se držel airsoftu. Ale stejně je to podle mě blbost, chtěl bych si přečíst, jak taková akce dopadne, protože si to naprosto neumím představit. scratch
Návrat nahoru Goto down
MaximusDecimus
Generálporučík (Moderátor)
Generálporučík (Moderátor)
MaximusDecimus



Hry v zimě Empty
PříspěvekPředmět: Masakr   Hry v zimě EmptyJanuary 29th 2009, 16:55

No jestli nevěříš přečti si tento článek http://www.militarygames.cz/forum/viewtopic.php?f=2&t=58&sid=dd666d0d6d50ca2e33df182a3efcefda&p=1972#p1972

Nevím o co se dotyční snaží.Jak můžou napsat že jde o zvýšení bezpečnosti Exclamation
Návrat nahoru Goto down
P.I.R.A.T
Vojín
Vojín
P.I.R.A.T



Hry v zimě Empty
PříspěvekPředmět: AHA   Hry v zimě EmptyJanuary 29th 2009, 19:36

MaximusDecimus napsal:
No jestli nevěříš přečti si tento článek http://www.militarygames.cz/forum/viewtopic.php?f=2&t=58&sid=dd666d0d6d50ca2e33df182a3efcefda&p=1972#p1972

Nevím o co se dotyční snaží.Jak můžou napsat že jde o zvýšení bezpečnosti Exclamation

tak to tam bude potřeba zdravotník a jinak maj valit na írák
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content





Hry v zimě Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hry v zimě   Hry v zimě Empty

Návrat nahoru Goto down
 
Hry v zimě
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
AS portál Morava :: Ostatní :: Diskuze kolem Airsoftu-
Přejdi na: